Skip to main content

Přednáška: Církev, moc a zneužívání

By 20. 5. 202427 května, 2024Aktuality, Kalendář, Multimedia, Proběhlo
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář Multimedia Proběhlo

Česká křesťanská akademie, Skautský institut a Nový kostel Vás uspořádali debatu s Jiřím Kylarem a Martinou Vintrovou na téma „Církev, moc a zneužívání“. Večer byl věnován palčivému tématu zneužívání moci v církevním prostředí.

Hosté debaty:

Jiří Kylar ( www.nekdotiuveri.cz ) vystudoval SOU Polygrafické. Pracoval na pozici tiskaře, v současné době pracuje jako ředitel tiskárny. Spoluzaložil spolek Někdo Ti uvěří z.s., který se věnuje pomoci obětem sexuálního zneužívání v náboženském prostředí, pořádá debaty, odborné semináře, má preventivní programy na toto téma. Spolek se snaží zcitlivovat prostředí nejen katolické církve na téma zneužívání. Na svých stránkách mimo jiné zveřejňuje i příběhy obětí, které zažily zneužívání v českém prostředí křesťanských církví.

Martina Vintrová ( https://www.bip.cz/cs/katalog/osoby/vintrova-martina) je kanonická právnička Diecézního soudu v Plzni, přednáší kanonické právo na Fakultě právnické Západočeské univerzity v Plzni. V letech 2018–2019 absolvovala Diploma course on Safeguarding na Papežské gregoriánské univerzitě.

 

Foto: Daniel Kvasnička