Olivový háj, Sicílie: zpráva 2.

 

DAR SALAM 

 

​​Milí přátele, pokoj vám! V neděli v poledne vypukl blízko pozemků, které chceme koupit pro Boží dílo velký požár. Plameny požírali vše co stálo v cestě - rákos, trávu i staleté stromy. Požádal jsem několik lidí o přímluvy a modlil se, aby oheň nedošel k ‘našim’ olivovníkům a domku. Stál jsem proti ohni na modlitební stráži a ‘vymezil’ mu cestu. Oheň naše pozemky jen těsně minul - zastavil se jen asi 20 metrů od olivovníků - chvála Bohu! Fotka ukazuje jak málo chybělo. 

“Hospodinův anděl se položí táborem kolem těch, kteří se bojí Boha, a bude je bránit.” Ž 34

 

 

Jinak stále probíhají vyjednávání o koupi pozemku. Protože majitel je Angličan o to je to složitější. Děkuji za přímluvy.  

Myslete dále prosím na příchozí do centra Oázy, abych jim mohl v lásce sloužit a v moci sdílel dobrou zprávu v Kristu. Zejména nyní na Salifa z Gambie, který si se mnou rád čte žalmy a je otevřený​ biblické moudrosti​.

 

Jsou tu i další muslimové - Iliyasse, Nfansu i křesťané - Stephen (na fotce při práci ​ na pozemku​), Awa. Dále je tu Luisa, místní žena, která je nemocná rakovinou a špatně snáší terapie. S jejím manželem, Antonellem, se dobře známe. Je to zapálený komunista a měli jsme již několik hovorů na téma víry. Prosím Pána, aby se na jejím životě oslavil. Děkuji za vaše modlitby.

Po celý měsíc červenec probíhají kurzy angličtiny i soukromé hodiny. Mám asi 25 studentů. Zájem stále roste. Dále tedy hledám vhodného učitele/učitelku, který by přijel/a na podzim na 3 měsíce a vyučoval tady. Víte o někom?

 

Přeji vám požehnané léto a mnoho příležitosti jak poznat Pánovu dobrotu k nám!

“Okuste a uzříte, že Hospodin je dobrý. Blaze muži, který se utíká k němu." Ž 34

​Váš, Pavel​