Skip to main content

Parlamentní kaplan v Poslanecké sněmovně

Kaplan v Parlamentu je nablízku všem zaměstnancům ústavních institucí i samotným voleným zástupcům a jejich politickému aparátu proto, aby věděli, jak je jejich práce důležitá a potřebná. A zároveň, aby se v ní necítili sami. Aby si mohli být jisti, že se za ně někdo vytrvale modlí a je ochoten naslouchat, když se potřebují svěřit se svými zmatky, bolestmi i radostí. Vlastně s čímkoliv; třeba jen vydechnout a být si jisti, že kaplan to nikde nebude vykládat, protože se neplete do politiky.  Přečtěte si Doporučení od bývalého starosty města Říčan Vladimíra KořenaChcete vědět o práci kaplana více? 31.5.2023 jsme byli s Mons. Milanem Hanušem ustaveni do služby v kapli Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Jsme v kapli pravidelně ve středu od 14:00 hodin. Jsme k dispozici i jiné dny na telefonu a osobně po domluvě. Webové stránky snemovnikaplani.cz jsou ve výstavbě.

Ostatně, jako kaplan nechci nikde promlouvat na veřejnosti, dělat si známé a sbírat selfíčka s důležitými lidmi. Naopak: Pokud budete potřebovat, budu nablízku a pak na mne klidně můžete zapomenout.

Působím v pozadí, sedávám na galerii pro veřejnost, jsem na telefonu a emailu pro každého, kdo se chce sejít narychlo a nebo plánovaně. Za lidmi jedu tam, kde se cítí bezpečně, mám na paměti i jejich rodinné příslušníky a kohokoliv, kdo je jim drahý.

Držím zpovědní tajemství, které je mi zaručeno i zákonem. Rozvíjím službu, která patří k běžné službě v některých zákonodárných sborech ve světě. To, co nabízím, jsem nevymyslel. Patří to k našemu životu. Najdete to i v dalších parlamentech Evropy a demokratického světa.

Náklady na mou službu jsou kryty věřícími a přáteli, nikoli státním rozpočtem. Nehledám výhody ani pro třetí osoby. Jsem na odchodu do důchodu, dosud působím jako evangelický farář v litomyšlském Novém kostele. V důchodu plánuji působit také jako nemocniční kaplan Léčebného a rehabilitačního zařízení ve Chvalech, v Praze – Horních Počernicích. Pokud chcete přispět na mou práci, tady je číslo účtu se specifickým kódem pro práci kaplana: 2201490674/2010, VS 991 Velice Vám děkuji!

 

Pokud mne potřebujete, stačí volat +420 604 947 739 a nebo psát na dkvasnicka@gmail.com, odpovím obratem.