Skip to main content
Bože, tvé milosrdenství až k nebi sahá, až do mraků tvoje věrnost.

Oáza u silnice

Vstupte do Nového kostela a jako mávnutím kouzelného proutku se z venkovního hluku ocitnete v oáze klidu, v místě zasvěceném rozjímání. A je nad čím rozjímat. Nad velikostí Boží, ale také nad neobyčejnou spoluprací s městem Litomyšl.

Umění ze skla a betonu

Nový kostel navrhl architekt Zdeněk Fránek, na interiéru spolupracoval sochař a malíř Karel Malich a dominantu, ikonický skleněný kříž, vyrobil přední český sklář Václav Cígler.

Společně vytvořili unikátní sakrální stavbu, která byla v roce 2012 nominována do prestižní soutěže Mies van der Rohe Award v Barceloně.

Kostel pro komunitu i město

Budova Nového kostela slouží především komunitě Sboru Církve bratrské v Litomyšli, ale po dohodě lze využít pro různé účely, včetně těch naprosto civilních. Můžete zde například uspořádat kulturní nebo vzdělávací akci, velkou rodinnou oslavu, vystrojit svatbu, nebo poslední rozloučení.

Chcete využít Nový kostel?

Postupujeme formou pronájmu nebo spolupráce. Kontaktujte nás, přijďte se do kostela podívat a na všem se domluvíme. V případě rozloučení či pohřbu je zapotřebí nejprve kontaktovat pohřební službu, ona sama dojednává termín.

Kontakt: info@novykostel.cz