Skip to main content

Setkání malých forem

Scházíme se v malých skupinkách podle toho, kam nás to táhne a co v našem životě aktuálně potřebujeme. Bohoslužby jsou do jisté míry jednosměrné – kazatel hovoří, posluchači poslouchají. Na skupinkách jsme všichni na jedné lodi, sdílíme své životy, mlčíme, hloubáme, nasloucháme, vzděláváme se.

Skupiny proti samotě a odloučenosti

Potřebujete sdílet svoji víru a jste prostě sami? V týdnu chcete mít pravidelně nějaké společenství nad Biblí a k modlitbám? Rádi Vás propojíme s křesťany, kteří žijí nablízku.

Skupiny pro rozhovory s hledači

Potřebujete si ujasnit, co vlastně křesťanství tvrdí? Máte zájem od plic vysvětlit křesťanům jejich 100+1 omyl? Jste si naprosto jisti svou pravdou a přesto máte zájem o přesné informace? Tak to jste u nás na správném místě.

Skupiny pro modlitby

Bylo už dost řečí. Potřebujete být zticha nebo uctívat v písních a melodiích. Nesete nějakou těžkost a potřebujete se s někým modlit a přimlouvat se za své milé. Potřebujete najít vhodné formy pro vaši osobnost? Ne každý najde v našich formách to, co hledá. Křesťanských společenství je ale více. Rádi vás nasměrujeme.

Skupiny pro vzdělávání a rozhled po křesťanství

Potřebujete studovat, chcete najít dobré zdroje, literaturu? Chcete studovat biblické knihy postupně? Chcete řešit nějaké téma biblicky? Pomůžeme vám, nasměrujeme vás.

Skupiny pro přípravu ke křtu

Máte jasno. Potřebujete křest a tak se na něj chce připravit, abyste věděli, co tím děláte. Nebo: Byli jste pokřtěni v dětství, teď si nejste jisti, zda křest platí. Potřebujete se vrátit na začátek. Moc rádi vám pomůžeme, od toho tu jsme.

Poradna: Povídej - naslouchám!

Nešli byste k psychologovi, nepůjdete do poradny, kde byste museli – alespoň to tak cítíte – pokračovat a někam směřovat. Nebo jste naopak chodili do spousty poraden a nic se nezměnilo. Potřebujete jen nahrnout svoje starosti na někoho, kdo bude poslouchat. Nebude za vás nic řešit, nemusí vám ani poradit, ale bude poslouchat. Obraťte se na nás.

Naslouchání, pro někoho to bude třeba i zpověď. Každopádně se zaručeným tajemstvím, pokud si klient žádá naprosté a trvalé soukromí jeho věcí. Nehrajeme si na psychology, prostě posloucháme. Pokud není k naslouchání vhodný kazatel a například klientka si přeje naslouchající ženu, můžeme zprostředkovat vnímavé naslouchání ženy. Pokud je třeba, doporučíme odborníky

Chceme se vzít! Připravíte s námi svatbu?

Máme radost z toho, že spolu chcete založit domácnost, vytvořit rodinu. Pro takovou příležitost je třeba se bytostně připravit, milý ženichu, milá nevěsto. A pak přijde čas na přípravu obřadu. Svatba není vázána na Nový kostel, můžeme se domluvit i na jiném prostředí. Omlouváme se: Neumíme udělat svatbu párům jednoho pohlaví, na to nemáme vzorec v Bibli, podle které se řídíme. Ale umíme takové jednotlivce i páry podepřít, umíme se s nimi modlit a prosit za ně i za jejich potomky a posléze je doprovázet.

Chcete se přidat?

Pokud cítíte, že by vám některá (nebo některé) z našich skupin byly k užitku na vaší cestě, obraťte se na nás.